Zabiegi profilaktyczne i chirurgiczne u ortodonty

Chore zęby wpływają negatywnie na cały organizm. I wcale nie chodzi tylko o ból zęba, który powoduje duży dyskomfort. Zepsute zęby wpływają na resztę ciała człowieka, ponieważ bakterie przenoszą się drogą krwionośną do różnych układów. Wraz z krwią bakterie mogą przenieść się do mięśnia sercowego i powodować jego zapalenie (miocarditis).

Leczenie zębów w gabinecie ortodontycznym

ortodonta z CzęstochowyDlatego warto dbać o swoje zęby, ponieważ zdrowe zęby oznaczają często zdrowy organizm. Lekarze dentyści widzą na zębach znacznie więcej niż pacjenci w czasie ich czyszczenia. Lekarz korzysta ze specjalnego lusterka dentystycznego, dzięki któremu może zobaczyć ząb z każdej strony. W ten sposób sprawdza ubytki w różnych miejscach. Z takich prostych narzędzi korzysta też lekarz ortodonta, czyli specjalista. Taki ortodonta z Częstochowy może od razu podjąć decyzję o plombowaniu, borowaniu zęba i wykonać te zabiegi. U ortodonty jak i w zwykłym gabinecie stomatologicznym mamy do wyboru 2 rodzaje wypełnienia zębów. Pierwszy rodzaj to amalgamat. Ten rodzaj wypełnienia z upływem czasu czernieje, przez co nie jest dla wszystkich estetyczny. Dlatego można też wybrać wypełnienie białe. Jest ono dostosowywane do koloru zębów. To wypełnienie jest dodatkowo płatne i kosztuje zazwyczaj około 50 zł. Oczywiście dobrze jest zastosować wypełnienie białe w przypadku zębów, które są widoczne.

Rzadziej stosuje się taki rodzaj wypełnienia w przypadku przedtrzonowców i trzonowców. Jest to też wypełnienie słabsze niż amalgamat. Ortodonta znacznie częściej zajmuje się jednak problemami związanymi ze zgryzem. Pacjenci mogą cierpieć na przodozgryz, tyłozgryz i inne problemy. Najczęściej do ortodonty przychodzą osoby, które mają pokrzywione zęby. Za pomocą aparatów ortodontycznych w kilka – kilkanaście miesięcy (czasem nawet kilka lat) można wyprostować wszystkie zęby.