Drony w produkcji filmowej

Coraz popularniejsze staje się filmowanie za pomocą drona. Ten bezzałogowy statek latający jest nie tylko świetnym sposobem na spędzenie wolnego czasu, ale może być również wykorzystywany do właśnie takich celów jak produkcja filmów na potrzeby reklamowe, filmowe lub indywidualne. Czy zatem drony w przyszłości będą głównymi kamerzystami? 

Wykorzystywanie dronów w filmach 

filmowanie dronemZ roku na rok, drony stają się coraz popularniejsze w niemalże każdej dziedzinie życia. Mogą – według naukowców – posłużyć jako latający kurierzy, są wykorzystywane do prac badawczych, pomagają rolnikom w uprawie. Jednak kolejnym ważnym aspektem pracy z dronem jest umiejętność nagrywania filmów, które zazwyczaj zachwycają i wzbudzają podziw. W przeciwieństwie do człowieka, dron może dostać się w takie miejsca, które nigdy wcześniej nie zostały sfotografowane lub nagrane. Coraz więcej osób decyduje się na użycie drona podczas ślubu, ponieważ daje on możliwość nagrywania ceremonii z zupełnie innej perspektywy niż dotychczas była nam znana. Osoby, które szczególnie lubią taki efekt, twierdzą, że dzięki temu film staje się ciekawszy i pozwala zobaczyć daną ceremonię z lotu ptaka. Niestety nie każdy może pozwolić sobie na filmowanie dronem, ponieważ te specjalistyczne, które zawierają pojemny akumulator (wpływa to na czas latania i nagrywania) oraz posiadają dobrą kamerę, są urządzeniami bardz drogimi (cena może osiągać nawet dwadzieścia tysięcy złotych). Co więcej, aby stać się operatorem takiego drona i móc świadczyć usługi z nim związane, należy przejść specjalne szkolenie i uzyskać certyfikat uprawniający do sterowania bezzałogowy statkami.

Jednak dla osób, które chciałyby rozszerzyć swój zakres usług filmowania, drony mogą okazać się bardzo dobrym pomysłem, gdyż według badań przeprowadzonych przez Uniwersytet Śląski, coraz więcej osób zainteresowanych nagrywaniem ceremonii ślubnej, pyta o możliwość ujęcia kilku scen za pomocą drona.