Idealnie dopasowany podkład

Idealna cera musi być zdrowa, bez oznak zmęczenia i niedoskonałości. Aby osiągnąć taki stan należy się zdrowo odżywiać i stosować odpowiednio dobrane do naszej cery kosmetyki. Pod każdy makijaż należy nałożyć warstwę kremu nawilżającego, na który stosuje się podkład będący bazą.

Jakie są rodzaje podkładów do skóry?

podkład dopasowujący się do skóryKażda z nas ma inny rodzaj skóry, z innymi problemami i niedoskonałościami. Nieliczne panie mogą się cieszyć gładką cerą, odpowiednio nawilżoną, bez nierówności o równomiernym kolorycie. Cera tłusta wymaga lekkich podkładów, które nie będą zatykać porów, cera sucha potrzebuje fluidu o gęstej, lekko tłustej konsystencji. Jeżeli mamy skórę mieszaną, to najlepszy będzie puder mineralny, który nie zatyka porów i pozwala na równomierne zakrycie wszelkich przebarwień i niedoskonałości w strefie tłustej. Podkład dopasowujący się do skóry powinien być dobrany w kolorze o ton jaśniejszym niż nasza skóra, ponieważ to zapewni naturalny efekt, a kosmetyk zleje się z kolorem szyi. Źle dobrany odcień podkładu może zniszczyć cały efekt końcowy makijażu, ponieważ będzie sprawiał wrażenie maski na twarzy. Kosmetyki do makijażu poza jednolitym pokrywaniem powierzchni skóry, powinny ją pielęgnować i umożliwić skórze oddychanie, dlatego tak ważna jest ich wysoka jakość. Dobre podkłady powinny mieć mieć w swoim składzie naturalne olejki i witaminy, które wzmocnią skórę. Należy unikać kosmetyków, które zawierają oleje mineralne, konserwanty i środki zapachowe, ponieważ takie mogą wywoływać podrażnienia.

Jeżeli podkład jest prawie niewidoczny na naszej skórze, to znaczy że doskonale się dopasował do naszej cery i ma idealny odcień. Jeżeli nie wiemy jaki kolor będzie najlepszy dla nas, to warto skorzystać z pomocy profesjonalnej makijażystki, która zrobi to za nas w popularnych perfumeriach.