Organizacja przestrzeni magazynowej

Magazynowanie towarów wymaga sprawnej logistyki, także w przestrzeni organizacji miejsca na towary. Sama przestrzeń magazynowa musi być dobrze wykorzystana, aby móc pomieścić w niej jak największą liczbę towarów. Pomagają przy tym odpowiednio dobrane regały, które są specjalnie zaprojektowane do danego pomieszczenia.

Producenci regałów magazynowych mają różne rozwiązania

producent regałów magazynowychGdybyśmy w naszym magazynie nie posiadali regałów, to proces przechowywania towarów byłby co najmniej utrudniony. Wszystkie produkty trzeba byłoby składować na podłodze, a wtedy nie wykorzystana byłaby przestrzeń nad nimi. Dlatego też w każdym magazynie znajdują się wysokie regały, które sięgają aż do sufitu magazynu. Każdy producent regałów magazynowych jest w stanie przedstawić nam spersonalizowane rozwiązania dotyczące organizacji przestrzeni w magazynie. Stawianie na gotowe typy regałów jest błędne, ponieważ uniwersalne rozwiązania rzadko kiedy są w stanie w pełni wypełnić dostępną przestrzeń. Są z reguły albo za wysokie, albo za niskie, a wiec nie pasują do naszego magazynu. Jeśli chcemy w pełni wykorzystać dostępną powierzchnie to warto się umówić z producentem na pomiary i poprosić go o przygotowanie produktu pod dane zamówienie. Producenci są przygotowani na indywidualne zamówienia, które zlecają im klienci i rozumieją ich potrzeby. Większe wykorzystanie przestrzeni magazynowej to w końcu duża oszczędność kosztów, gdyż każdy metr magazynu kosztuje.

Regały w magazynie powinny być profesjonalnymi konstrukcjami. Trzeba je dostosować nie tylko do wymiarów, ale także wagi składowanych tam towarów. Tym bardziej indywidualne podejście do tych produktów ma znaczenie, ponieważ w przeciwnym przypadku, albo przepłacimy za zbyt wytrzymałe regały, albo kupimy produkt, który nie wytrzyma obciążenia.