Pracując w wypożyczalni sprzętu ortopedycznego

 

Każdy fizjoterapeuta ma różne możliwości pracy po studiach. Można pracować w szpitalu, w placówkach rehabilitacyjnych, w sklepach z materacami, w klubach sportowych, w spa a nawet w wypożyczalniach sprzętu rehabilitacyjnego. Jeżeli chodzi o tę ostatnią opcję, to w ten właśnie sposób ja zarabiam i bardzo mi się to podoba.

Wypożyczam łóżka i inny sprzęt ortopedyczny

łóżko ortopedyczne - wypożyczalniaPracy nie otrzymałem od razu po studiach, z uwagi na fakt, że na rynku jest bardzo duża konkurencja w tym zawodzie. Dopiero po około sześciu miesiącach znalazło się dla mnie stanowisko w wypożyczalni sprzętu ortopedycznego. Szczerze mówiąc wolałem pracować bezpośrednio z pacjentami ćwicząc z nimi lub wykonując inne zabiegi, ale mimo to jestem bardzo zadowolony z tej pracy. Co więc robię na co dzień. Na co dzień proponuję pacjentom na przykład łóżko ortopedyczne – wypożyczalnia ta posiada wiele rodzajów łóżek, które są przeznaczone dla rożnych ludzi z różnymi schorzeniami. Najbardziej popularne są ortopedyczne łóżka z możliwością pionizacji. Są bezpieczne i dzięki nim efekty rekonwalescencji szybciej działają. Przeznaczone są dla osób starszych, szczególnie po wylewach i złamaniach. Oprócz tego wypożyczam jeszcze standardowe łóżka rehabilitacyjne. Moim zadaniem jest dopasowanie odpowiedniego sprzętu dla danego schorzenia, dlatego też dużo rozmawiam z ludźmi. Z innych sprzętów, którymi dysponujemy, to na przykład wózki ortopedyczne, kule, a nawet stabilizatory i wiele innych cennych rzeczy przydatnych podczas rehabilitacji.

Moja praca jest przydatna. Zawsze staram się każdemu dobrze doradzić, aby czas rehabilitacji był jak najkrótszy. Zdrowie jest najważniejsze, trzeba je szanować, dlatego dobór odpowiedniego łóżka, czy wózka ortopedycznego jest tak bardzo istotną sprawą. Warto o tym pamiętać.