gra planszowa

Ulewa nie popsuje wakacji – gry planszowe!

W zeszłym roku wybraliśmy się z przyjaciółmi na wakacje w Tatry. Było to we wrześniu, kiedy wciąż można liczyć na piękną pogodę – mało tego – znacznie bardziej sprzyjającą górskim wycieczkom.

Deszcz nie powinien oznaczać udanych wakacji

gra planszowaNie ma też tylu ludzi na szlakach, zatem i doświadczenia płynące z obcowania z pięknymi widokami i przyrodą są znacznie bardziej intymne i donioślejsze. Jak to jednak w górach bywa, nigdy nie można być pewnym pogody. Pierwsze dwa dni były wspaniałe, ale potem nastały ulewne deszcze. Oczywiście nawet w takiej pogodzie można miło spędzić czas w Zakopanem, ale na dłuższą metę chodzenie po deszczu nie należy do najprzyjemniejszych czynności. Przezorny jednak zawsze ubezpieczony, zatem jeszcze przed wyjazdem, odwiedziliśmy sklep z grami planszowymi. Nikt nie musiał nas przekonywać o słuszności tej decyzji nawet wcześniej, gdyż dobrze jest zaplanować wieczory z grami niezależnie od pogody. Jednak akurat w tym wypadku gry planszowe uratowały nam te dwa dni kiepskiej pogody. Mieliśmy ze sobą zarówno prostą karcianko-planszówkę z łamigłówkami. „Dixit” swoją drogą jest grą dość popularną. Oprócz tego emocji dostarczała nam strategiczna gra planszowa „Battlestar Galactica”. Planszówki są świetnym sposobem spędzania czasu, kiedy naprawdę na wakacjach nie dopisuje nam pogoda, warto się więc zabezpieczyć przed ulewą i chłodem, nie tylko kupując w sklepie ciepłe odzienie i kurtkę przeciwdeszczową.

Zwłaszcza w Polsce możemy spodziewać się zmian pogody, nawet nad morzem, niezależnie od tego co zapowiadają długoterminowe prognozy pogody, a więc warto zagospodarować sobie czas nawet zbyt dużą liczbą zajęć i potem z czegoś zrezygnować, niż potem smutnym wzrokiem wypatrywać przez okno oznak lepszej aury.

Więcej na stronie:

https://www.moriongames.pl/