Żłobki - Kraków

Żłobki – Kraków prywatne czy publiczne ?

Mamy wiele podziałów szkół i placówek opiekuńczych dla najmłodszych. Jednym z nich jest podział na prywatne i państwowe. Również żłobki obejmuje ten podział. Zastanówmy się zatem czy lepiej jest wybrać rozwiązanie pierwsze czy drugie.

Prywatne żłobki – Kraków

Żłobki - KrakówNa pewno wiele się mówi na temat tego, że w państwowych szkołach nie ma takich dobrych warunków, a za to żłobki prywatne oferują wszystko w dużo lepszej jakości. Jednak czy faktycznie tak jest? Bywają publiczne ośrodki które stawiane są za wzór, i są też prywatne żłobki – Kraków, które zatrudniają byle jakie opiekunki i płaci się tak naprawdę za nic. Dlatego tez trzeba zawsze sprawdzać wszystkie placówki, zanim się wybierze tę konkretną. Do tego na tym etapie edukacji nie bardzo jest co oferować takim maluchom. Dla przedszkolaków można organizować zajęcia plastyczne, muzyczne, wycieczki do galerii sztuki czy do muzeum, zabierać na spacery krajoznawcze, czy organizować lekcje języków obcych. Bobasy jeszcze nie są na tym etapie, więc też żaden żłobek w Krakowie nie będzie miał takiej oferty, bo jest to bez sensu. Dlatego tez każdy żłobek będzie oferował to samo, czyli po prostu opiekę nad maluchem, karmienie, przewijanie i usypianie. Prywatny żłobek w Krakowie nie będzie pod tym względem inny.

Może oferować inne stawki, mieć jakieś super kosmetyki dla niemowląt czy tez oferować dłuższa opiekę czy tez w weekendy i święta, nie tylko w dni robocze, jak te publiczne, jednak jeśli chodzi o samą opiekę i zajmowanie się maluchem to nie będzie różnicy czy będzie to prywatny żłobek przy publiczny.