Jaka firma zajmuje się dezynfekcją?

 

Odkażanie powierzchni jest coraz bardziej powszechną metodą, stosowaną w naszych domach i mieszkaniach. Kiedyś, takie zabiegi wykonywane były z reguły w szpitalach oraz innych miejscach i instytucjach, w których istnieje zagrożenie mikrobiologiczne i epidemiologiczne.

Chemiczne dezynfekowanie w stolicy

chemiczna dezynfekcja w WarszawieProfesjonalnie przeprowadzona dezynfekcja ma za zadanie zredukować liczbę drobnoustrojów. W tym pleśni, grzyby, wirusy i bakterie. Warto nadmienić, że dezynfekowana powierzchnia jest wolna od wymienionych mikroorganizmów nie jest jałowa. Usługi warszawskich specjalistów od dezynfekcji są kompleksowe. Zajmują się odkażaniem dowolnych powierzchni, zarówno pomieszczeń mieszkalnych, jak i gospodarczych. Ekipy są wykwalifikowane i profesjonalnie szkolone, a sprzęt jaki stosują jest nowoczesny. Dlatego chemiczna dezynfekcja w Warszawie jest strzałem w dziesiątkę. Tylko w naszym mieście jest tak duży wybór fachowców zajmujących się dezynfekcją chemiczną, co ściąga usługobiorców także spoza naszego województwa. Chemiczna dezynfekcja polega na rozpyleniu lub rozprowadzeniu specjalnego środka, który w ciągu kilku godzin, sprawi, że powierzchnia będzie wolna od roztoczy, wolnych rodników i alergenów. Kluczowe znaczenie dla skuteczności odkażania mają rodzaj i stężenie danego środka oraz długość ekspozycji. Do odkażania używa się różnych substancji. Najczęściej są to alkohole, fenole, aldehydy i kwasy organiczne. Mają one różne działanie, dlatego dobiera się je pod konkretne drobnoustroje i mikroorganizmy.

Dezynfekowanie pomieszczeń mieszkalnych powinno być szybkie i tanie, dlatego najnowszym rozwiązaniem stało się ozonowanie. Metoda jest dość nowa, ale sprawdzona i przede wszystkim skuteczna. Do odkażania powierzchni stosuje się też metale z grupy chlorowców.