Komfortowe busy do Belgii

 

Jeżeli lubimy podróżować, to z pewnością mamy sprawdzone już wszystkie możliwe połączenia do różnych krajów. Jedni wolą jechać stopem, bo nie ponoszą żadnych kosztów, a inni wybierają busy i autobusy, bo są najbezpieczniejsze.

Skąd wyjeżdża bus do Belgii?

busy z polski do belgiiPoza busami i autobusami, możemy jeszcze podróżować pociągiem, albo samolotem, jednak są to droższe środki transportu, na które nie każdego stać. Jeżeli liczy się dla nas komfort i niska cena, to najlepiej wybrać komfortowe busy z Polski do Belgii. Przejeżdżają one przez Niemcy i Holandię, więc przy okazji możemy zwiedzić też inne kraje. Jeżeli bilety wykupimy znacznie wcześniej, to możemy liczyć na znacznie rabaty. Busy do Belgii wyjeżdżają z dużych dworców autobusowych w większości miast. Bieżący rozkład możemy sprawdzić na stronie przewoźnika, albo w kasie biletowej dworca. Niektóre busy jadą bezpośrednio do Belgii, a inne są tam tylko przejazdem, bo ich ostatecznym celem jest stolica Francji. Busy najczęściej szybciej dojeżdżają do celu, gdyż mają mniej przystanków niż autobusy. Na trasie Polska – Belgia, kierowca ma jeden postój w stolicy Niemiec, w trakcie którego można rozprostować nogi. W tak dalekie trasy, przewoźnicy wysyłają w miarę możliwości nowoczesne busy, które posiadają klimatyzację, wygodne, regulowane fotele, w których możemy sobie indywidualnie dopasować wysokość zagłówka i oparcia. Przyciemniane szyby są już standardem w takich pojazdach, a czasem bywa nawet, że bus jest wyposażony w mini telewizor dla pasażerów.

Coraz więcej osób podróżuje w stronę krajów Beneluksu, bo są to piękne okolice i mnóstwo zabytków do zwiedzania dla turystów, Jeżeli nie chcemy jechać własnym samochodem, to najlepiej wybrać busa, który zawiezie nas do ścisłego centrum każdej stolicy europejskiej.