Moje stosy dokumentów

Od jakiegoś czasu jestem księgową w takiej tam małej firmie. Wiąże się to z tym, że mam pełno papierkowej roboty, czasami zostaję po godzinach w pracy. Czasami jeszcze w domu mam co nieco do zrobienia, i wtedy noszę wszystko ze sobą.

Etui na dokumenty od mamy

etui na dokumenty skórzaneMoja mama zauważyła, jaki nieraz bałagan panuje na moim biurko od tych wszystkich papierzysk. Kiedyś przypadkiem nawet wylałam na nie kawę, i zaczęłam rozpaczać, co teraz mam zrobić, żeby nikt nie zauważył, że cokolwiek zostało zniszczone. Po tym incydencie mama postanowiła sprawić mi prezent niespodziankę. Bardzo mnie tym zaskoczyła. Wróciłam kiedyś z pracy z moją wielką teczką, a na biurko leżało przepiękne  etui na dokumenty skórzane które mnie zachwyciło. Mama specjalnie zamawiała mi takie cudo przez internet. Mam w środku takie małe podziałki na poszczególne papiery, i teraz mogę sobie wszystko ładnie uporządkować. Byłam jej bardzo wdzięczna, bo sama nie miałam nawet zbytnio czasu na jakiekolwiek zakupy. Dzięki mamie teraz moja firma szybciej dostaje gotowe papiery, i szybciej wysyłam ksera do innych firm. Wszystko to dlatego, że od razu wiem gdzie co mam. Poukładałam sobie alfabetycznie, nazwiskami klientów, i od razu mogę wyciągnąć z etui, gdy potrzebuję. Jak mam tak poukładane, to od razu sięgnę po nazwisko, a nie muszę wszystkiego wyjmować, i przegrzebywać nazwisko po nazwisku. Moje przegródki są niesamowite. Nie wiem jak się odpłacę mamie. Będę musiała za jakiś czas wybrać coś dla niej na dzień matki, bo zasługuję za to, że mi tak pomaga.

W życiu wszystko może być łatwiejsze, gdy mamy ludzi, którzy chętnie nam pomagają. Gdyby nie moja mama, to zagubiłabym się razem z tymi moimi papierkami. A tak, to mam łatwiej, i o wiele wygodniej mi się pracuje. Dzięki, mamo.