Najlepsze nalewki z mirabelek

Śliwki mają to do siebie, że ich smak jest bardzo słodki. Chociaż są kaloryczne, bo zawarty w nich cukier jest cukrem naturalnie występującym w owocach ale zachowującym się w naszym organizmie podobnie jak cukier z przekąsek, to ich wartość odżywcza jest wysoka, jak również są źródłem błonnika.

Mirabelki to owoce na dobrą nalewkę

mirabelki dobra nalewkaŚliwki mają wiele swoich odmian i niektóre są bardziej a inne nieco mniej słodkie. Jedną z nieco zapomnianych odmian śliwy jest mirabelka, która wielu z nas może kojarzyć się z czasami dzieciństwa i spotykaniem mirabelek dziko rosnących. Obecnie coraz częściej można to drzewo spotkać w sadach czy ogrodach, ponieważ mirabelka jest taką odmianą śliwki, która jest wyjątkowo słodka. Z mirabelki dobra nalewka powstaje bardzo szybko i jest uwielbiana przez osoby, które wolą słodkie alkohole. CO ciekawe, mirabelki zawierają w sobie bardzo dużą ilość witaminy c, tym samym działając przeciwzapalnie, wzmacniają odporność ale również mają pozytywny wpływ na naszą cerę czy na zatrzymywanie procesów starzenia się skóry. Nie musimy więc patrzeć w przypadku mirabelek na ich kaloryczność, ponieważ posiadają one tak wiele innych zalet, że ich wpływ na zdrowie jest naprawdę wysoki w porównaniu z innymi odmianami śliwki. Warto więc zamiast jakiejś przekąski czy słodkiego batonika, sięgnąć właśnie po ten rodzaj śliwki, dostarczając do organizmu tyle samo kalorii ale wiele pozytywnych rzeczy.

Ponadto, owoce mirabelki są bogate w pektyny, czyli rozpuszczalne w wodzie związki, które są cennym dla układu trawiennego błonnikiem pokarmowym. Spożywanie błonnika, jak wiemy jest istotne dla zachowania zdrowej diety, a także przy wspomaganiu trawienia i przemiany materii a więc jednocześnie przyczynia się do wytrwania w naszej diecie pomimo słodkiego smaku.