program magazynowy

Program magazynowy i konieczność szkolenia pracowników

Zarządzanie magazynem nie należy do najłatwiejszych zawodów, albowiem na głowie kierownika magazynu leży składanie zamówień, zarządzanie pracownikami, a także oczywiście kontrola wszystkich towarów, których na magazynie są setki.

Program magazynowy z aktualnymi danymi

program magazynowyNie wyobrażam sobie, jak funkcjonowało monitorowanie znajdujących się produktów na stanie, gdy nie było żadnych programów do tego przeznaczonych. Program magazynowy zawiera aktualne dane na temat ilości towarów, a także miejsca ich położenia, dzięki czemu w znacznym stopniu zaoszczędzamy czas podczas ich lokalizacji. Jednak samo zainstalowanie programu umożliwiającego zarządzaniem magazynem to nie wszystko gdyż byłby on bezużyteczny, gdyby nie wdrożenie w jego obsługę pracowników. Aby system wms działał prawidłowo należy przeszkolić ich jak wprowadzać dane z każdej operacji, a także jak je odczytywać z programu i wykorzystywać. WMS program nie sprawdzałby się gdyby pracownicy nie wpisywaliby zasobów, które przeznaczają na dystrybucję czy surowców, które wysyłają na dział produkcyjny. Poza tym, należy zawsze wprowadzić nowe informacje dotyczące położenia towarów, aby nie wprowadzić bałaganu w stanie magazynu, a także nie przedłużać czasu ich szukania.

Najwięcej trudności przy szkoleniu pracowników obsługi systemu wms jest przekonanie ich, aby w ogóle z niego korzystali. Gdyż zwykle są oni przyzwyczajeni do tego, że po prostu coś biorą, ładują na samochód dostawczy i wysyłają, ich robota jest wykonana, a o sprawach papierkowych zwyczajnie zapominają.