Olejki pielęgnacyjne do włosów

 

Sposobów na to aby w domowym zaciszu zadbać o swoje włosy jest naprawdę sporo. W Internecie można znaleźć setki przepisów na domowe odżywki, zabiegi przy użyciu kuchennych produktów i tym podobne. Kobiety bardzo często nakładają na swoje włosy maseczki z jajek, maski z siemienia lnianego, laminują włosy żelatyną oraz wygładzają włosy naftą. 

Na czym polega olejowanie włosów?

olejek do włosówU każdej kobiety sprawdza się co innego, każdy włos ma inną budowę i inaczej reaguje na aplikowane składniki. Najwięcej kobiet poleca jednak olejowanie włosów. Idea olejowania włosów wywodzi się z kultury bliskiego wschodu. To tam kobiety mają najpiękniejsze i zadbane włosy, a zazwyczaj dbają o nie przy pomocy naturalnych składników roślinnych. Europejki od lat korzystają z ich wiedzy. Dzięki temu coraz popularniejsze staje się używanie naturalnej henny do farbowania włosów, brwi i rzęs, a także dbanie o włosy i ciało poprzez używanie olejów. Tutaj skupimy się jedynie na włosach. Olejowanie to nic innego jak nałożenie wyciągu na skórę głowy, całość włosów i końcówki. Olejek stymulujący wzrost włosów khadi może mieć różne pochodzenie. Olej słonecznikowy, kokosowy, sezamowy, konopny, lniany, rycynowy, arganowy, migdałowy, łopianowy, oliwa z oliwek, olej z pestek winogron, olej z orzechów makadamia, jojoba lub awokado i wiele innych. Tak naprawdę każdy produkt ma właściwości odżywcze. Najlepiej metodą prób i błędów odnaleźć swój ideał. Przy regularnym olejowaniu włosy stają się elastyczne, błyszczące i odporne na zniszczenia.

Substancje nałożone na włosy powinny mieć trochę czasu aby wniknąć w strukturę włosów. Najlepiej olej pozostawić na włosach na kilka godzin lub nawet całą noc. Czas zależy od preferencji kobiety. Podobnie jest ze sposobem nakładania. Wedle uznania można olejować włosy mokre lub suche. U każdej kobiety sprawdza się inny sposób. Warto odkryć swój.