Zamek elektroniczny – montaż

Coraz częściej, tradycyjne zamki na klucz wypierane są przez nowocześniejsze rozwiązania. Jednym z nich, są programowalne zamki obsługiwane poprzez kartę zbliżeniową. Rozwiązanie to, jest stosowane w hotelach i obiektach przemysłowych ale może też być z powodzeniem montowane w domach i mieszkaniach prywatnych i wypierają tradycyjne rozwiązania.

Zamek elektroniczny na kartę w domu

Zamki oferowane obeczamek elektroniczny na kartę zbliżeniową cenanie na rynku, które można zainstalować np. w drzwiach wejściowych, są w pełni programowalnymi urządzeniami, bez konieczności używania do ich obsługi systemów komputerowych. Zamek taki działa samodzielnie, kontrolując ilość wejść i wyjść do pomieszczenia. Zamki tego typu, cechuje łatwy montaż, przy którym nie musimy kuć ścian. Są odporne na spadki zasilania i całkowity brak prądu. W zasilaniu takich zamków często spotykane są baterie lub akumulatory. Możemy je otwierać za pomocy wprowadzania kodu numerycznego, karty zbliżeniowej lub stosować obie metody jednocześnie. Zamawiając zamek elektroniczny na kartę zbliżeniową cena takiego produktu, waha się w okolicach kilkuset złotych. Jest to urządzenie droższe od zwykłych zamków na klucz, ale w zamian otrzymujemy nowoczesne i niezawodne rozwiązanie. Posiadając taki zamek, nie musimy się martwić o to, że np. zgubiliśmy klucz do drzwi wejściowych. Mają postać szyldów płaskich lub klamek z pokrywą szyldów wewnętrznych. Istnieją również zamki elektroniczne, w których nie znajdziemy klamek.

Kupno zamka elektronicznego, to bardzo dobre rozwiązanie dla ludzi ceniących sobie nowoczesność rozwiązań i bezpieczeństwo, szczególnie w tak newralgicznych miejscach jak drzwi wejściowe. Zamki można dopasować do każdych drzwi wejściowych i występują w różnych wersjach, zarówno prawych jak i lewych.